Ve středu 12.4. ráno se naše třída 3.E vydala na cestu do Jižní Anglie.

Vyjeli jsme autobusem do přístavu Calais, kde jsme strávili první noc. Ráno nás čekala cesta trajektem a okolo poledne už jsme byli v Anglii.

Jako první jsme si prohlédli Hastings a Battle Abbey, kde se konala slavná bitva, po které Normani ovládli Anglii. Prošli jsme se po krásných útesech a potom jsme jeli do rodin. Další den jsme prozkoumali Portsmouth. Tam jsme se mohli pokochat výhledem ze Spinnaker Tower a viděli jsme repliku slavné lodi admirála Nelsona Victory. Na naší cestě samozřejmě nesměl chybět Stonehenge.

Dále jsme navštívili krásný skanzen "Weald and Downland Open Air Museum", kde jsme se dozvěděli, jak se v Anglii žilo dříve.

Podívali jsme se do římských lázní v Bathu a dokonce jsme ochutnali lázeňskou vodu (asi bylo lepší se v ní jen koupat..).

Poslední den jsme strávili v hlavním městě Londýně. Užili jsme si procházku Hyde Parkem, Čínskou čtvrť, Národní galerii, Buckinghamský palác (s královnou uvnitř!) a další zajímavé památky.

  Večerním trajektem jsme zase odpluli zpět směrem domů. Zájezd jsme si všichni moc užili, poznali jsme mnoho zajímavých lidí a míst a určitě na to všechno budeme dlouho rádi vzpomínat.