Byl 1. leden, ranní leden byl lyží čas. A jako každý rok vyrazila naše hrdinská výprava již brzy ráno na lyže. Po hodinové cestě jsme vystoupili v malém středisku na německé straně Šumavy, v Mitterdorfu. Vítr nás šlehal ledovými vločkami do našich holých tváří. Někteří by se možná zalekli takové nepřízně počasí, ale to neplatilo o nás, studentech GJVJ!

Zajezdili jsme si jako nikdy předtím. Naše lyže a snowboardy hladce ubíhaly po prudkých šumavských kopcích s  větrem o závod! Prožili jsme neskutečné skutečnosti i skutečné neskutečnosti a to zvláště při hledání místa na oběd, neboť v takovém mrazu byli všichni domorodci jen málo ochotní se dělit a tak až po dlouhých minutách jsme nalezli hospodu přeplněnou dalšími hladovými dobrodruhy.

Inu nevím jak ostatním, ale mě a mému nejmenovanému příteli moc peněz nezbývalo, a tak jsme se měli spokojit s tím nejlevnějším, co hostinec nabízel, s kinderschnitzlem. Ani po obědě nadšení neustoupilo a všichni si to náramně užívali až do odjezdu autobusu, který jsme bez jakýchkoli potíží naložili a bez problému se dostali zpět do Budějic.

Tak doufám, že se příští rok připojíte i vy!