V pondělí 18. prosince ráno jsme se netradičně místo ve třídě sešli ve sborovně, a to kvůli veliké události – uspořádali jsme Gugelhupfwettkampf, tedy soutěž bábovek.Sešlo se jich dvanáct, od tvarohových přes kakaové až po jablečné, uspořádané v řadě na stole přímo zářily a nám už se sbíhaly sliny.

Než jsme ale mohli začít ukrajovat, každý rozdělil dle svého úsudku body v soutěžní kategorii Miss bábovka – a že rozhodování bylo opravdu náročné. Potom už nám nic nebránilo vrhnout se na bábovky, každý ochutnával, kde mohl, a horko těžko přemýšlel, která že mu vlastně chutná více a kterou nejštědřeji oboduje v hlasování o nejchutnější bábovku. Na pomoc jsme si dokonce pozvali speciální porotu v podobě profesorského sboru.

Na závěr byly body z hlasování sečteny, vyhlášena (a také odměněna) přední místa a my, úplně přebábovkovaní, jsme se po třech hodinách vrátili zpět do třídy plní dobré nálady (a bábovek). V kategorii GESCHMACK nakonec nejlépe obstála Gugelhupf von Dvořák. Titul MISS Gugelhupf si odnesla Gugelhupf von Korec.

Eliška Korcová, 5.E