Na první pohled se toho moc nezměnilo. Stejně jako ve studentských volbách do Poslanecké sněmovny mohli studenti vyššího gymnázia i tentokrát ve dnech 12. a 13. prosince přicházet do učebny 5. E – improvizované volební místnosti, kde se znovu ověřovali průkazem totožnosti a za plentou kroužkovali číslo svého favorita. Ovšem s tím rozdílem, že tentokrát volební lístky neobsahovaly názvy politických stran, ale jména samostatných kandidátů – jednalo se totiž o další ročník studentských prezidentských voleb na naší škole.

Vítězství zatím průzkumy favorizovaného Jiřího Drahoše se shodovalo s celostátními výsledky, které zveřejnila organizace Člověk v tísni v rámci výukového programu Jeden svět na školách. Tento v současnosti nejvýznamnější soupeř prezidenta Miloše Zemana získal dokonce o 96 hlasů víc než právě zmiňovaný Zeman a Marek Hilšer, kteří oba skončili druzí. I přes to, že se svým vystupováním výrazně liší od předešlého studentského vítěze Vladimíra Franze, Drahoš na naší škole zaznamenal ohromný úspěch.

Díky patří všem studentům, kterým nebylo líto obětovat volnou chvilku a přijít k volbám.

Natali Hoffmannová, 3. A