V nedávných dnech se u nás ve škole již čtvrtým rokem v řadě na týden usadila skupinka studentů z ciziny (konkrétně z Gruzie, Hong Kongu, Itálie, Maroka a Jordánska).

Celý program probíhal pod záštitou projektu Edison organizace AIESEC. V odpoledních hodinách se žáci třetích ročníků mohli v přednáškách dozvědět zajímavosti nejen o kultuře a geografii jednotlivých států, ale i o běžném životě jejich obyvatel. V pátek vše vyvrcholilo workshopem v tělocvičně zahájeným společnou taneční sestavou. Následovala ukázka hudby a ochutnávka jídel. Abychom tělesně nezakrněli, naučili jsme i se gruzínský a italský národní tanec.

Ani naše strana nelenivěla a připravila pro hosty lekci české polky s živou hudbou i ochutnávku typických moučníků, jako štrůdl či bábovka.

Seznamování však nekončilo odchodem ze školy. Ti komunikativnější z nás se odhodlali zahraničním studentům ukázat taje českých hospůdek a dokonce společně podnikli výlet do Českého Krumlova. Mimo jiné se nám je podařilo nadchnout pro ryze českou zábavu - houbaření.

Věřím, že si většina z nás odnesla mnohé zajímavé informace a zážitky. Já sám jsem si ke všem "Edisonům" utvořil silné citové pouto a už se nemohu dočkat našeho opětovného shledání.