To jsme si také říkali, když nám paní učitelka Schacherlová oznámila, že se můžeme zúčastnit velkého německo-fotbalového finále 7:0 PRO NĚMČINU na stadionu v pražských Satalicích.

Finále proběhlo 15. 6. 2017 a dělilo se na dvě části. První se skládala z písemného testu o Německu, pexesa na německá fotbalová slovíčka a kvízu o fotbalových týmech z Německa. Při druhé části soutěže jsme ale musely prokázat svou fyzickou zdatnost a utkat se ve fotbale s ostatními týmy.

Přestože nikdo z nás v těchto aktivitách nevyniká, rozhodlo se šest holek ze sekundy (Julie Dolejší, Klára Stropková, Jana Kučerová, Kateřina Vavříková, Tereza Sychrová a já-Anna Timrová) zkusit štěstí a otestovat své dovednosti.

Z nádraží jsme vyjely hned brzy ráno před sedmou hodinu. Ve vlaku jsme ještě dolaďovaly poslední detaily na písemnou část....

Soutěže se zúčastnilo celkem 20 týmů z českých i německých škol. Po příchodu na stadion nám všem bylo jasné, že nemáme ani trochu šanci, protože všude kolem nás procházely děti s kopačkami a fotbalovou výstrojí. I tak jsme to nevzdaly a po zazpívání písničky Otec Jirsík měl 500 studentů, jsme byly odhodlané bojovat! Každým gólem do naší brány se v nás probudila ještě větší kuráž! 

Sice jsme několikrát prohrály, ale také remízovaly, vyhrály a snažily se ze sebe vydolovat pár německých slovníček, a proto máme ze sebe dobrý pocit.

Přijížděly jsme jako totální outsideři a vracely se domů se 7. místem a spoustou skvělých zážitků!! 

 

Anna Timrová, sekunda