Tato noční akce pro nižší gymnázium každoročně pořádaná kvartou už dávno není novinka. A jelikož se letos titulem jediných a jedinečných kvartánů honosíme právě my, připadly všechny organizační povinnosti na nás. A tak, po mnoha přípravách, se nám nakonec na velkolepém stadionu GJVJ podařilo zahájit Olympijské hry 2017.

Nebyla by to ale naše třída, kdybychom vše začali řešit včas. Tři týdny před akcí bylo naším největším úspěchem, že se nám podařilo schválit téma. Čas nás ale tlačil a nezbývalo nic jiného, než se konečně pustit do příprav. Každý něčím přispěl, a tak jsme, ač nás to samotné překvapilo, měli nakonec vše přichystané.

Den olympiády nastal, a než jsme se nadáli, začali přicházet první sportovci. Tělocvična se brzy zaplnila a týmům byli přiřazeni kapitáni různých zemí. Po úvodním slovu našeho šampióna Jardy započal první úkol – přestrojit jednoho člena týmu za maskota přidělené země. Poté už týmy soutěžily v disciplínách – řešily šifry, procházely labyrintem či testovaly znalosti o své zemi v kvízu. Olympiáda byla v plném proudu, každý se snažil ze všech sil a vlajka s motivem rohlíku na špejli vesele vlála nad vstupem na stadion. Soutěžení jsme zakončili vyhlášením výsledků a předáním odměn. Zbytek noci většina strávila sledováním filmů nebo tancováním na diskotéce.

Všichni včetně nás, kvarty, si akci moc užili a domů se vraceli sice unavení, ale zato s mnoha novými zážitky. Ačkoliv dala organizace a přípravy spoustu práce, rádi bychom si to zase zopakovali.