Dne 20. 1. se v českobudějovické Všesportovní hale konalo oblastní kolo letošního ročníku Středoškolské futsalové ligy.  Do této už značně selektivní fáze „Středoškolek“ se naše družstvo chlapců probojovalo po dvou předchozích vyřazovacích kolech. V kole třetím jim však scházelo i tolik ve sportu potřebné štěstí a tak po sérii úspěchů musela přijít i první porážka. A nebyla jen jedna…

    V pátek studenti našeho gymnázia změřili své síly se svými vrstevníky ze SZŠ a VOŠZ Č. Budějovice a SPŠ a SOU Pelhřimov. S oběma soupeři sehráli vyrovnané zápasy, smolné však bylo, že oba prohráli stejným rozdílem, a to 2:3. Na týmu pod vedením ostříleného matadora a kapitána Davida Cahy byla vidět odhodlanost a chuť po vítězství, ale ne vždy to stačí k úspěchu.

    „Kluci do toho dali srdíčko a hodně se mi to líbilo. Těším se na další takovou akci, i přesto, že se tým pro příští roky nebude skládat z tak skvělých individualit, jako tomu bylo letos,“ pochvalovala si trenérka a zároveň největší fanynka hráčů našeho gymnázia paní profesorka Zuzana Plsová. Všichni zúčastnění byli rádi, že mohli své výkony porovnat s hráči z jiných škol a také, že se nikomu nepřihodilo žádné vážnější zranění. Zároveň také naši studenti přejí nastupujícím generacím fotbalistů, aby se jim taktéž dařilo, ale hlavně, aby svým uměním rozdávali lidem radost.

    Michal Blažek, 8. E