Květen je mimo jiné měsícem okresních a krajských kol předmětových soutěží. Jako každý rok jsme se úspěšně zúčastnili všech kol fyzikální olympiády. Pro pořádek budeme postupovat podle jednotlivých kategorií:

V kategorii A jsme měli dva účastníky v celostátním kole, přičemž oba jsou studenty 3. ročníku a septimy a tedy o ročník níže, než jejich soupeři. Honza Koblížek a Tomáš Konečný jsou tedy našimi nadějemi na další celostátní kolo kategorie A.

Oba kluci navíc školu výborně reprezentovali v kategorii B, kde Honza obsadil 3. a Tomáš první místo a byli tak dva ze celkových tří úspěšných řešitelů. V kategoriích C a D se nám letos moc nedařilo, nejlepší jsou umístění Martina Rameše (kategorie C, 7. místo) a Martina Picka (kategorie D, 8. místo).

Činili se také studenti nižšího gymnázia - v kategorii E byl David Kavka 3.  ajeho spolužáci obsadili polovinu z prvních deseti míst. Stejného umístění dosáhla v kategorii F i Eliška Korcová. Nejlepšího výsledku z nižšího gymnázia tak dosáhl Martin Kundrát, který vyhrál kategorii G, přičemž naši studenti opět obsadili pět míst v první desítce.


Ještě jednou zmíníme Tomáše Konečného, který společně s Honzou Střelečkem vyhrál soutěž Vím proč s videem Slzy vína.

Všem reprezentantům i účastníkům soutěží gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.