V letošním školním roce probíhaly i matematické soutěže distančně. Naši studenti se jich zúčastnili v menší míře, než bývá obvyklé v jiných letech, ale uspěli a řadě z nich bychom chtěli poblahopřát ke krásným výsledkům a poděkovat za reprezentaci školy.

Blahopřejeme Matyáši Kořánovi a Markétě Kočkové k výbornému počtářskému výkonu v kategorii Kadet v soutěži Matematický klokan. Matyáš získal 111 bodů, což byl nejvyšší dosažený počet bodů v dané kategorii v Jihočeském kraji a Markéta, která studuje o ročník níž byla jenom o bodík horší!

V okresních kolech Matematické olympiády byla účast hojnější a výsledky výborné:

V kategorii Z6 Maruška Šejharová získala plný počet bodů a umístila se na 1.- 3. místě, Tomáš Klabouch měl jenom o bod méně, ale byl tedy už 4.-6. a ještě Ema Zikmundová byla úspěšnou řešitelkou.

V kategorii Z7 blahopřejeme Nele Samkové ke 4.-7. místu a v kategorii Z8 máme tři úspěšné řešitele, největší blahopřání z nich zaslouží opět Markéta Kočková, tentokrát za celkové 4. místo.

V krajském kole kategorie Z9 v MO skončili jako úspěšní řešitelé dva studenti z kvarty, blahopřejeme Adamovi Koblížkovi a Aničce Krásnické.