Už přes dva měsíce jsou zavřené školy a my trávíme čas mimo jiné i vzpomínáním na hezké zážitky. Jednu takovou vzpomínku na poslední den školy uvádíme.  Bylo zrovna úterý 10. března a my  jsme se s paní profesorkou Šimečkovou vydali na Česko-anglické gymnázium do Suchého Vrbného na recitační soutěž Vrbenský rohlík. Nebyli jsme sami. Dorazili i soutěžící z dalších českobudějovických gymnázií. Výkony hodnotila tříčlenná porota, jejímiž členy byli: Radka Konířová, Tomáš Drápela a Šimon Leitgeb (který z nich je hezčí, jsme se zatím neshodly).            

Studentky a studenti z naší školy opět nezklamali a obsadili řadu předních, ba nejpřednějších míst. Na místě prvním v kategorii prima a sekunda se umístila Nela Samková z 1.E. Ve druhé kategorii zvítězila Markéta Jarošová ze 3.E a druhé místo obsadila Klára Pechová také z tercie. A v kategorii vlastní tvorba získala druhé místo Anežka Zemenová z 8.E a třetí místo Anna Timrová z 5.E.      

Soutěž jsme si všichni moc užili a jsme moc rádi, že se mohla uskutečnit a zpříjemnit nám poslední den před uzavřením škol. Děkujeme paní profesorce Šimečkové, že s námi na soutěž šla a že i přes to, že zájemců o recitaci na naší škole stále ubývá, pořád má tu trpělivost něco s námi nacvičit a pomoct nám připravit se na soutěž.                                              Jestli vás baví recitovat, neváhejte se příští rok přihlásit u paní profesorky Šimečkové a přidat se k nám.

                                                                                                                        Markéta Jarošová a Klára Pechová.