Ve čtvrtek 6.února se někteří studenti ze tříd 4.E, 2.A, 3.A a 3.B zúčastnili projektového dne #EPveŠkole, který se konal na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity.

Společně se studenty dalších gymnázií a středních škol nás přivítali proděkan Pedagogické fakulty a zástupce Kanceláře Evropského parlamentu na půdě univerzity a s přáním hezkého dne dali prostor přednášejícím. V první části programu jsme se dozvěděli mnoho informací o fungování Evropské unie z úst dobrovolníka kampaně TTIV, zástupce kanceláře EP a zástupců organizací Eurocentrum a Europe Direct.

Po krátké přestávce následoval workshop Zasedni v Bruselu, ze kterého jsme byli všichni velmi nadšení. Organizovali jej členové spolku Stužák, kteří byli našimi průvodci ve fungování jednotlivých orgánů Evropské unie. Každý z nás dostal roli, kterou jsme v rámci Evropské komise, Evropského parlamentu nebo Rady Evropské unie měli zastávat a na vlastní kůži pocítit, jak těžké je se demokraticky shodnout na vytváření zákonů a jejich úprav.

Program zakončila beseda s europoslankyněmi Radkou Maxovou (RE, ANO 2011) a Markétou Gregorovou (Greens/EFA, Piráti), která byla velmi zajímavá a ukázala nám, jak důležitá Evropská unie je.

Projektový den byl velmi zajímavý a určitě bychom jej rádi uvítali i v prostorách naší školy, jelikož jsme se dozvěděli mnoho důležitých informací, které by měl znát každý občan České republiky.

Jana Kolafová, 3.A