Síť GJVJ

Jsme skupinou bývalých studentů GJVJ, kteří v současné době studují na vysokých školách. Protože se cítíme být s naším gymnáziem stále spřízněni, rozhodli jsme se vytvořit tuto síť kontaktů, jejímž primárním cílem je zprostředkovat vám, studentům gymnázia, kteří vyhlížejí svá budoucí zaměření, informace o oborech dle vašeho zájmu.

Před několika lety jsme byli studenti posledních ročníků GJVJ tak jako vy. A tak jako vy jsme byli při volbě vysoké školy odkázáni na informace z novin a internetu. Těchto informací je ale málo a jsou často přinejmenším zkreslené. Navíc spousta z vás jistě bude chtít vědět řadu konkrétních věcí, které ačkoliv by vás zajímaly a každý vysokoškolák je musí vědět, na dnech otevřených dveří vám je z nějakého důvodu neřeknou. Přesně s takovými problémy vám můžeme snadno poradit my, protože jsme je před pár lety také řešili. Doufáme, že pár let po maturitě se nacházíme v ideální situaci, ve které již víme něco o tom, jak to funguje na vejšce, a zároveň máme dostatečně blízko k vám, abychom vám mohli poradit.

Chceš jít studovat medicínu, ale nevíš, která fakulta by pro vás byla nejlepší? Napiš nějakému medikovi, který před pár lety také nevěděl. Nemůžes si vybrat mezi podobnými obory na jedné fakultě? Napiš někomu z té fakulty, určitě ti bude umět popsat víc oborů než jen ten svůj. A konečně, když už máš vybráno, co přesně chceš studovat, nejsi si tak docela jistý, jestli ti to dá právě to, co bys očekával, nebo naopak si nejsi jistý, jestli to zvládneš? Na takové otázky ti těžko odpoví lépe někdo jiný, než člověk s podobným backgroundem.

Takže pokud se ti honí hlavou něco podobného, neváhej vyhledat si v seznamu níže vhodného člověka a napsat mu mail. Z důvodu ochrany našich osobních údajů před vševidoucím bratrem Googlem nejsou zveřeněna celá naše jména ani mailové adresy a musíš nám napsat přes kontaktní formulář. Napiš prosím pouze jednomu člověku – psát více lidem naráz typicky nemá smysl a hlavně to je trošku sobecké. Pokud ti kontaktovaný člověk delší dobu neodpoví, postěžuj si na sitgjvj@gmail.com a zkus někoho jiného. Nicméně takové případy by měly být ojedinělé, protože každý z nás se k této síti dobrovolně přidal za účelem vám pomoci, a na mailu jsme prakticky pořád a těšíme se na seznámení se s našimi mladšími spolužáky.

Za skupinu absolventů,
Tomáš Masák

Jméno Rok maturity Škola
Filip R. 2018 1. LF UK (všeobecné lékařství) Volba fakulty, koleje, průběh studia, příprava na příjimačky, učebnice Napiš mu!
Henrietta O. 2018 VŠCHT (biochemie a biotechnologie) Můj obor, kolej Volha Napiš ji!
Kristýna K. 2018 University of Bristol (Childhood Studies) Studium v zahraničí, přijímačky, angličtina, UK, Bristol, život Napiš ji!
Lukáš V. 2018 ČVUT FJFI Matematická fyzika Organizace výuky na vysoké škole fyzika, matika, chemie, Ivt Napiš mu!
Martin V. 2018 MKPR (Marketingová komunikace a PR) FSV, UK Marketing, PR, Scio (OSP, Angličtina) Napiš mu!
Ota H. 2018 Pedagogická fakulta UK (Angličtina a němčina se zaměřením na vzdělávání) Podoba přijímaček, příprava na přijímačky, němčina, angličtina, fonetika, lingvistika, průběh studia. Napiš mu!
Tomáš H. 2018 Právnická fakulta Univerzity karlovy Záleží na otázce. Napiš mu!
Magda M. 2017 UK, 3. lékařská fakulta Kolej Švehlova, TRIMED, přijímací řízení (bez přijímaček), specifický studijní plán na 3. LF (výhody x nevýhody) Napiš ji!
Tomáš K. 2017 MFF UK (informatika) Napiš mu!
David C. 2016 LFP UK (všeobecné lékařství) Studium medicíny, studentský život, medické spolky, kolej Heyrovského, Plzeň... Napiš mu!
David Š. 2016 VŠCHT (Chemie a analýza potravin) Chemie, Kolej Blanice, Jižní město, společenský život při studiu VŠCHT, studentské organizace - ESN, IAESTE Napiš mu!
Kateřina B. 2016 ČVUT FEL (otevřená informatika) FEL, Strahov, školní maturita z matiky, stipendia na FELu,... Napiš ji!
Karolína K. 2015 2. LF UK (všeobecné lékařství) medicína, kolej Kajetánka Napiš ji!
Martin V. 2015 1. LF (všeobecné lékařství), MFF (obecná fyzika, biofyzika) Koleje 17. listopadu, fyzika na matfyzu, biofyzika, 1. LF Napiš mu!
Václav R. 2015 MFF (obecná informatika) kolej 17. listopadu, informatika, matematika Napiš mu!
Honza P. 2014 Akademie žurnalistiky a nových médií soukromá vyšší odborná škola s praxí v CNCenter (Blesk, Sport, Reflex) Napiš mu!
Monika B. 2014 ČVUT FS kolej Bubeneč, sváření Napiš ji!
Ondřej H. 2014 ČVUT FS (strojni inzenyrstvi) Kolej Strahov Napiš mu!
Barbora S. 2013 FSV UK (Žurnalistika) Praxe v médiích, kolej Hvězda, bydlení na privátě Napiš ji!
Filip Š. 2013 FF UK (psychologie) Psychologie, psychologická literatura, přijímačky Napiš mu!
Karolína H. 2013 3.LF UK (všeobecné lékařství) Kolej Budeč, volejbal na 3.lf, Napiš ji!
Kristýna O. 2013 PF UK (Právo) Napiš ji!
Luboš B. 2013 FJFI ČVUT (jaderné inženýrství), EPFL-ETHZ (Nuclear Engineering) Koleje Strahov, jaderka, matematika a fyzika v praxi, ČEZ a studium, studium v zahraničí (Švýcarsko) Napiš mu!
Martin H. 2013 ČVUT FSv (Architektura a stavitelství) architektura, inženýrství, kreslení, přijímačky, ateliér Napiš mu!
Martina L. 2013 VŠCHT (Biochemie a biotechnologie) Kolej Sázava, Biochemie Napiš ji!
Michala J. 2013 ČVUT FSv (stavební inženýrství - SI, (obor K)) kolej Hvězda (UK), matika, stavební mechanika Napiš ji!
Ondřej H. 2013 MFF UK (Informatika) Informatika, programování, matematika, matfyz, organizace seminářů, koleje 17. listopadu Napiš mu!
Tomáš F. 2013 MU FSS (Mediální studia a žurnalistika a Sociální antropologie) Brno, Kounicovy koleje, antropologie, žurnalistika Napiš mu!
Veronika Č. 2013 FaF UK v HK (Farmacie) Palachova kolej Napiš ji!
Jan F. 2012 FEL ČVUT v Praze (Kybernetika a robotika) kolej Strahov Napiš mu!
Krištof P. 2012 CVUT FEL (Kybernetika a Robotika) Matematika, fyzika, modelovaní, automatické řízení, umělá inteligence Napiš mu!
Linda Anna S. 2012 FSS MU, Mediální a komunikační studia a žurnalistika, Mezinárodní vztahy koleje Kounicova, dvouobor, praxe v MF Dnes, Brno Napiš ji!
Marek H. 2012 1.LF UK (zubní lékařství) kolej Hvězda Napiš mu!
Marika Ř. 2012 FF UK (psychologie) Psychologie, Přijímací zkoušky, Psychologie práce a organizace, HR, Sportovní psychologie, Psychodiagnostika Napiš ji!
Petr H. 2012 IES FSV UK (ekonomie) Ekonomické teorie, statistika a ekonometrie, finance a bankovnictví Napiš mu!
Petr H. 2012 VSE FFÚ (Finance) kolej Jarov, ekonomie, veřejné finance, Napiš mu!
Tereza V. 2012 Právnická fakulta UK (právo); University of London (dálkové studium - Law) právo, Anglie, Scia, dálkové studium, praxe při studiu práv Napiš ji!
Andrea K. 2011 2. LF UK (všeobecné lékařství) medicína, druhá fakulta, motol, kolej Kajetánka Napiš ji!
David K. 2011 ČVUT FBMI (BMT - biomedicínský technik) Kolej Strahov, zpracování biosignálů, EEG Napiš mu!
Eduard N. 2011 3.LF UK (vseobecne lekarstvi) Erasmus, IFMSA, odpusteni prijimacek na 3.LF, zahranicni praxe, studentska vyuka anatomie Napiš mu!
Helena K. 2011 2.LF UK (Všeob. lékařství) kolej Kajetánka, asistovaná reprodukce Napiš ji!
Jan K. 2011 ČVUT FS (strojní inženýrství) koleje Strahov, kolej Sinkuleho, Jaderná energetika, Temelín Napiš mu!
Magdalena Ř. 2011 VŠE - Arts management Arts, FPH, kultura, divadlo, hudba, film, management, památky, Patočka (postrach učitel :-D) Napiš ji!
Markéta F. 2011 Fakulta stavební, ČVUT (Architektura a Stavitelství, Budovy a Prostředí - TZB) Architektura, Projektant TZB, AutoCAD, ArchiCAD, Vytápění, Vzduchotechnika, Chlazení, Zdravotechnika, Klimatizace Napiš ji!
Michal Š. 2011 FF UK (obor Historie) historie, pedagogické minimum Napiš mu!
Ondřej S. 2011 PF UK (právo a právni veda) kolej Budec, kolej Jednota, kolej Vetrnik, SCIO, NSZ, advokacie Napiš mu!
Pavel Č. 2011 Faf UK (Farmacie) Napiš mu!
Tomáš M. 2011 MFF UK (matematika), IES FSV UK (ekonomie) statistika, pravděpodobnost, umělá inteligence, optimalizace, kolej Budeč, obecná matematika Napiš mu!
Veronika K. 2011 PFUK (právo) kolej Budeč, Erasmus Napiš ji!
Vít K. 2011 MFF UK (Matematicko - fyzikální fakulta Univerzity Karlovy) - obor matematika matematika, pravděpodobnost, stochastické modelování, statistika, ekonometrie, optimalizace, kolej Budeč Napiš mu!
Jakub M. 2010 VŠCHT v Praze (chemické inženýrství) chemie, kvantová chemie, počítačové modelování, studentské organizace, studium v zahraničí, program Erasmus, ESN Napiš mu!
Jakub B. 2009 VŠCHT (Chemie) Kolej Sázava, Jižní město, Syntéza a výroba léčiv, Technologie organických látek a chem. Speciality, Chemie a chemické technologie, ÚCHP AV ČR, Česká psychedelická společnost. Napiš mu!
Vojtěch H. 2005 VŠE (Mezinárodní a evropská studia - diplomacie) V současnosti pracuji pro OSN na Ukrajině, takže můžu poradit jak se pokusit získat práci v mezinárodních organizacích Napiš mu!